Pielęgnacja

W dużej mierze o wyglądzie wszelkiego rodzaju podłóg decyduje sposób ich pielęgnacji. Najłatwiej  postępuje się z panelami podłogowymi. Wystarczy odpowiedni płyn (taki, który nie tworzy warstwy) i płaski dobrze wyciśnięty mop.

Inaczej rzecz się ma z podłogami lakierowanymi. Tu oprócz ochrony lakieru (dobra wycieraczka, podklejanie mebli) i właściwego sprzątania potrzebne są zabiegi regenerujące. W celu zlikwidowania zmatowienia powierzchni i zamaskowania mikrorys niezbędne jest pokrycie całej powierzchni specjalnym środkiem, który tworzy cienką powłokę maskując defekty.

Zalecane produkty to:

  • Berger L 93 Everclear
  • LOBA FloorCareMatt
  • Oli Aqua grundpfelege - pielęgnacja 15.95

Wymienione środki w rozcieńczeniu z wodą świetnie nadają się do sprzątania na co dzień.

Najbardziej długowieczne z podłóg to podłogi olejowane. Nie dlatego, że olej jest tak wytrzymały lecz z powodu tego, że eksploatowaną podłogę regenerujemy nakładając kolejne warstwy środka w postaci specjalnych olei czy wosków pielęgnacyjnych.

Po tym zabiegu podłoga nabiera szlachetnego wyglądu, a uzupełnianie zużytych powłok oddala w czasie cyklinowanie podłóg.

Częstotliwość tego zabiegu zależy od stopnie eksploatacji podłóg. W dyskotece, pasażu handlowym będzie to 1 raz w tygodniu, w pomieszczeniach mieszkalnych raz do kilku razy w roku.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.