Pielęgnacja tarasu

WIOSENNE PORZĄDKI NA TARASIE

Niezależnie od tego z czego mamy wykonany nasz taras przydają mu się zabiegi pielęgnacyjne, zwłaszcza na wiosnę gdy zaczynamy rozkoszować się świeżym, ciepłym powietrzem w asyście śpiewu ptaków przy aromacie świeżo zaparzonej kawy. Żeby jednak ta kawa dobrze smakowała nie pozwólmy sobie zepsuć jej smaku wysłuchując uwag w rodzaju „dlaczego ten taras tak mi psuje nastrój”. Od kogo zwykle pochodzą te uwagi nie będę się rozpisywał a przejdę od razu do rzeczy.

Jeżeli masz taras z kompozytu to już pojawił ci się banan na twarzy. Wystarczy Owatrol COMPO-CLEAN  1 L, taki który nie szkodzi środowisku i zwykła szczotka do szotowania. Trochę gimnastyki i gotowe . Gdy po tym zabiegu stwierdzisz, że jego kolor nieco wyblakł od działania słońca i deszczu zastosuj Owatrol COMPO-CARE w kolorze brązu lub szarości. Wystarczy nanieść cienką warstwę która spowoduje pogłębienie się koloru. I tyle. Zakup deski kompozytowej się opłacił .

Jeżeli jesteś miłośnikiem naturalnych materiałów i w rezultacie zamówiłeś taras z drewna to też masz powód do zadowolenia. Albowiem wystarczy  przekonać naszych najbliższych, że tak modny obecnie kolor szary jest najpiękniejszy na świecie i gotowe. Tak po prostu. Nie robisz nic, ponieważ drewno ze swej natury nie pokryte żadną substancją lub pokryte olejem tarasowym i wystawione na działanie warunków atmosferycznych pięknie spatynuje na kolor szary . Niektórzy , zbyt niecierpliwi, posuwają się nawet do tego, że stosują substancję przyspieszającą ten proces. Owatrol H4 Wood ochroni drewno i nada piękną szarość podczas gdy ono w sposób naturalny patynuje. A naturalna patyna po roku stanowi też warstwę ochronną . Oczywiście nie można tak bez końca. Ostatecznie i szary się znudzi lub wyjdzie z mody. Co wtedy? Wtedy z pomocą przyjdzie nam Osmo 6609 Odszarzacz – żel. Substancja, która po 15 minutach od naniesienia i poszorowania sprawia, że wprawisz w osłupienie cały świat a na pewno żonę. Nowy taras w 2 godziny. To jest dopiero wyczyn.

Sytuacja nieco się komplikuje, gdy część tarasu jest zadaszona a część odkryta a całość była pokryta olejem tarasowym. Możemy wówczas wykonać renowację tylko na odkrytej części ale musimy się pogodzić z faktem, że pomiędzy polami będzie mniej lub bardziej znacząca różnica. Ta granica będzie się zacierała wraz z ilością spożytego na tarasie piwa czy wina. Jeżeli jednak niezależnie od dawki taka sytuacja będzie nie do zaakceptowania, wówczas z pomocą przychodzi nam ( nie, nie, nie przychodzi pan różdżkarz) ale Koopmans Perkolin Remover 0,75 przeznaczony do usuwania prawie wszystkich rodzajów farb i klejów (opartych m.in. na żywicach alkidowych, akrylowych, oleju lnianym itp. A teraz najważniejsze. Niech cieszą się wszyscy posiadacze deski gładkiej a zęby zaciskają którzy mają ryflowaną ( te fragmenty przy ścianach i drzwiach tarasowych). Wiem to z autopsji. Gdy olej został już usunięty konieczne będzie zastosowanie wspomnianego wcześniej odszarzacza.

Jeżeli jesteś już dostatecznie przerażony-zadzwoń. Nie jesteśmy terapeutami. Za to świetnie znamy się na renowacji tarasów. Zrobimy to za ciebie lub doradzimy z sensem.

P.S

Wszystkie wymienione wytłuszczonym tekstem produkty przypadkiem znajdują się na półkach naszej firmy. Poważnie. Bo są sprawdzone i najlepsze. Są najlepsze, bo sprawdzone.

PROGRESJA „ nami wszystko Ci się ułoży”

 

 

PROMOCJE

Deska tarasowa IPE ( Nr 1 w tarasach drewnianych, 50 lat trwałości bez konserwacji) gęstość 1100kg/m3 19x90x1850, 2450 mm Cena: 290,00 zł/m2. Dostępne 20 m2.

więcej

PROMOCJE

Deska tarasowa CUMARU ( Wyjątkowa twardość i trwałość, 50 lat trwałości bez konserwacji) gęstość 1100kg/m3 21x145x2150-4600 mm. Cena: 395,00 zł/m2. Dostępne 351 m2.

więcej

PROMOCJE

MERBAU Parkiet Natur 15x70x350-700 surowy . Gatunek bardziej stabilny i twardszy od dębu.Dostępne 47m2. Cena 129 zł/m2.

więcej

PROMOCJE

Mozaika przemysłowa Ipe surowy 15x300x300 . Gatunek określany mianem "żelazne drewno". Dostępne 50m2. Cena 129 zł/m2.

więcej

PROMOCJE

Deska Wicanders Dąb Talinn Rustikalny olej szczotka 1900x190x14mm . Warstwa dębu 3,5mm . Dostępne 190m. Cena 187 zł/m2.

więcej

PROMOCJE

Deska tarasowa IPE ryflowana , możliwy montaż niewidoczny ( Nr 1 w tarasach drewnianych, 50 lat trwałości bez konserwacji) gęstość 1100kg/m3 21x120x3400 mm Cena: 290,00 zł/m2 . Dostępne 9 m2.

więcej

PROMOCJE

Elewacja profil Faza z Modrzewia Syberyjskiego. 20x145x4000 klasa ABC, cena 129zł/m2.

więcej

PROMOCJE

Deska tarasowa IPE ( Nr 1 w tarasach drewnianych) Cena: 199,00 zł/m2 długość 2150 ORAZ 1500 mm cena : 290,00 zł/m2 ( zostało 20 m2)

więcej

PROMOCJE

Wenge Parkiet Natur 16x60x480 surowy . Gatunek bardzo szlachetny trudno dostępny. W magazynie 22m2. Cena 123 zł/m2.

więcej

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.